Rekopol » Zapraszamy na pierwszą konferencję poświęconą wykorzystaniu plastiku w sektorze kosmetycznym już 5 września w Hotelu Sound Garden w Warszawie

Aktualności

Zapraszamy na pierwszą konferencję poświęconą wykorzystaniu plastiku w sektorze kosmetycznym już 5 września w Hotelu Sound Garden w Warszawie

Słowo „plastik” jest odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki.

Stało się tak za sprawą Komisji Europejskiej, która w 2018 roku opublikowała „Strategię Plastikową”zakładającą ambitne cele dla Europy: redukcji zużycia plastiku w ogóle, zwiększenia stopnia recyclingu, szukania innych, niż plastikowych rozwiązań w opakowaniach.

Strategia stawia cele, których realizacja ma zakończyć się już w 2030 roku. Bez wątpienia będzie to okres rewolucyjnych dla wszystkich przedsiębiorców zmian, w tym również dla tych z sektora kosmetycznego.

Jesteśmy w momencie, w którym możemy jedynie zgadywać, czy najpierw przyjdą twarde regulacje, czy zmiany wymusi na nas coraz bardziej świadomy konsument. Zmierzmy się zatem z tym tematem już dziś!

Serdecznie zapraszam Państwa 5 września 2019 do Hotelu Sound Garden w Warszawie. Odbędzie się tam pierwsza konferencja poświęcona wykorzystaniu plastiku w sektorze kosmetycznym.  Będziemy rozmawiać na temat możliwości recyclingu opakowań po produktach kosmetycznych; zastanowimy się, czy biotworzywa są alternatywą dla sektora kosmetycznego, jak projektować ekologiczne opakowania. Zainspirujemy się już dostępnymi rozwiązaniami i zastanowimy się w którą stronę pójdą innowacje… Rekopol jest partnerem tego wydarzenia.

Jednak najważniejszym punktem konferencji będzie premiera Raportu – „Strategia Plastikowa i Kosmetyki. Nowa era opakowań” – który Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował dla Państwa wraz z Deloitte Advisory . Raport pokazuje  sytuację polskiego sektora na dziś, identyfikuje główne problemy oraz zawiera rekomendacje dla polskiego Rządu co do kierunku projektowania przyszłych rozwiązań legislacyjnych czy edukacyjnych w obszarze szeroko pojętej Strategii Plastikowej.

Ta część Konferencji nabiera szczególnego znaczenia biorąc pod uwagę fakt, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii objęło Konferencję swoim patronatem, a Pani Minister Jadwiga Emilewicz przyjęła nasze zaproszenie i oficjalnie otworzy wydarzenie.

Wspólnie stawmy czoło temu wyzwaniu! Teraz jest czas na kreowanie rozwiązań, które za chwilę okażą się być naszą codziennością!

Agenda

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij