Rekopol » Zakończył się Recykling Rejs 2017, którego partnerem był Rekopol

Aktualności

Zakończył się Recykling Rejs 2017, którego partnerem był Rekopol

19.06.2017 r. odbyło się oficjalne zakończenie i finał wyprawy Recykling Rejs 2017, Mazury-Warszawa; Odzyskuj tworzywa sztuczne! Była to już siódma edycja akcji. Tym razem trasa wiodła przez szlak Wielkich Jezior Mazurskich do Warszawy, przez: Jeziora Mamry i Śniardwy, następnie rzekami Pisą, Narwią Bugiem i Wisłą. Organizatorami akcji byli: Fundacja PlasticsEurope Polska i Dominik Dobrowolski, a partnerem Rekopol.

05.06.2017 r. miało miejsce Oficjalne rozpoczęcie wyprawy w Porcie Keja w Węgorzewie – relacja ze startu: wegorzewo.tv/recykling-rejs-start-wegorzewo/. Wyprawa miała wymiar edukacyjny – podczas niej promowana była selektywna zbiórka, recykling oraz walka z zaśmieceniem środowiska wodnego. 

Podczas tegorocznej wyprawy zorganizowano spotkania z mieszkańcami, konferencje prasowe oraz akcje sprzątania brzegów. W tym roku głównym celem rejsu był także apel do turystów przed wakacjami o nieśmiecenie i dbanie o czystość w miejscu odpoczynku, a szczególnie nad wodą. Uczestnicy akcji otrzymywali materiały edukacyjne od Rekopolu.

Oficjalne zakończenie rejsu zostało zorganizowane o godz. 10 na plaży przy Porcie Czerniakowskim. W ramach finału najpierw odbyły się warsztat edukacyjny dla uczniów z praskich szkół. W organizacji warsztatu pomogła rzeczniczka pasowa RZGW Urszula Tomoń. Następnie o 10.30 zorganizowane zostało spotkanie z dziennikarzami, po którym odbył się rejs po Wiśle, w którym wzięli udział przedstawiciele Fundacji PlasticsEurope Polska (Kazimierz Borkowski i Anna Szałkowska), przedstawicielka REKOPOLU – Aneta Stawicka ,przedstawiciele RZGW oraz dziennikarze.

Zapraszamy na krótką fotorelację!

 

Więcej informacji: www.recykling-rejs.pl

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij

Bądź na bieżąco!

Wpisz adres e-mail i zapisz się do newslettera już teraz.
Wpisz lub popraw swój adres e-mail Zapisz Zgoda jest obowiązkowa
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych dotyczących działalności Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. drogą elektroniczną. Wiem, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie.