Rekopol » „Wpływ biznesu na środowisko” – broszura opracowana przez CSR Consulting i Rekopol w ramach Kampanii 17/17

Aktualności

„Wpływ biznesu na środowisko” – broszura opracowana przez CSR Consulting i Rekopol w ramach Kampanii 17/17

Polscy przedsiębiorcy stają się coraz bardziej świadomi wpływu prowadzonej działalności na środowisko w całym łańcuchu wartości – to cieszy. Wciąż brakuje im jednak rzetelnej wiedzy na temat skali tego oddziaływania, co utrudnia rozpoznanie ryzyk biznesowych, wynikających z niedoszacowania jego rozmiaru. Właśnie dla nich powstała bezpłatna publikacja „Wpływ biznesu na środowisko”, której wydawcami są CSR Consulting oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Opracowanie jest efektem współpracy ekspertów reprezentujących różne branże i zbiorem refleksji zgromadzonych w trakcie warsztatu pt. „Wpływ biznesu na środowisko. Ryzyka i szanse”. Wnioski w nim zawarte pozwalają przedstawicielom firm rozszerzyć perspektywę myślenia o środowiskowym wpływie prowadzonej przez nich działalności biznesowej i dostrzec – często na pierwszy rzut oka nieoczywiste – powiązania.

Zaprezentowana w publikacji, ilustrowana mapa wpływu omawia negatywne konsekwencje aktywności firm dla poszczególnych elementów cyklu życia produktów: wydobycia surowców, produkcji, transportu, sprzedaży, użytkowania przez konsumenta oraz zakończenia eksploatacji. Każdy etap wiąże się z konkretnymi ryzykami, ale też szansami dla biznesu – takie właśnie podejście do analizy wyzwań proponują wydawcy, uzupełniając treść broszury komentarzami specjalistów oraz przykładami dobrych praktyk.

Uroczysta premiera publikacji miała miejsce 6 grudnia 2017 r. w trakcie konferencji „SDG 17: Partnerstwa na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Jej nieodpłatna wersja elektroniczna dostępna jest TUTAJ.

Wydawnictwo powstało w trakcie Kampanii 17/17 – autorskiego projektu firmy doradczej CSR Consulting na rzecz promocji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) wśród polskich przedsiębiorców. W ramach inicjatywy odbywały się m.in. spotkania branżowe, dzięki którym opracowywano sektorowe mapy wpływu, a także tworzono platformę wiedzy na temat każdego z SDGs: www.sdgs.pl

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij

Bądź na bieżąco!

Wpisz adres e-mail i zapisz się do newslettera już teraz.
Wpisz lub popraw swój adres e-mail Zapisz Zgoda jest obowiązkowa
* Oświadczam, iż zapoznałam/-em się z klauzulą informacyjną w związku z przetwarzaniem danych osobowych (link do klauzuli informacyjnej)
Zgoda jest obowiązkowa
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie, w celu wysyłania newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych dotyczących działalności Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia, bez nich formularz nie zostanie wysłany!