Rekopol » Rekopol Partnerem akcji „Zielone Kasy Auchan” prowadzonej w związku ze zmianami prawnymi wchodzącymi w życie od 2018 roku

Aktualności

Rekopol Partnerem akcji „Zielone Kasy Auchan” prowadzonej w związku ze zmianami prawnymi wchodzącymi w życie od 2018 roku

Auchan Polska Sp. z o.o. prowadzi akcję edukacyjną „Zielone Kasy w Auchan”. Rekopol jest jej partnerem.

W trosce o środowisko oraz w oparciu o zapisy dyrektywy Unii Europejskiej i nadchodzącymi zmianami w polskim prawie na temat gospodarowania odpadami*, od dnia 27 grudnia w sklepach Auchan nie będą już wydawane darmowe torby przy kasach. 

Celem dyrektywy Unii Europejskiej, jak i polskiego prawa jest ograniczenie stosowania jednorazowych, lekkich, plastikowych toreb. Dlatego w sklepach Auchan nie będą już wydawane darmowe torby o gramaturze od 15 do 49 mikrometrów. Klientom zostanie zaproponowany wybór innych, alternatywnych rozwiązań w postaci toreb solidniejszych i wielorazowych , w korzystnych cenach. Nowe torby mogą być poddane w 100% recyklingowi. Darmowe torby będą wydawane do wyczerpania zapasów, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2017.

Wraz ze zmianami – Auchan prowadzi kampanię edukacyjną “Zielone Kasy Auchan” skierowaną do Klientów i Współpracowników, która ma na celu uwrażliwienie na aspekty ochrony środowiska, a przede wszystkim zachęcenie Klientów do używania toreb wielokrotnego użytku oraz poziomu recyklingu toreb foliowych.

Więcej informacji: http://www.auchan.pl/o-auchan/srodowisko

*Ustawa z dnia 12 października 2017 o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij

Bądź na bieżąco!

Wpisz adres e-mail i zapisz się do newslettera już teraz.
Wpisz lub popraw swój adres e-mail Zapisz Zgoda jest obowiązkowa
* Oświadczam, iż zapoznałam/-em się z klauzulą informacyjną w związku z przetwarzaniem danych osobowych (link do klauzuli informacyjnej)
Zgoda jest obowiązkowa
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie, w celu wysyłania newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych dotyczących działalności Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia, bez nich formularz nie zostanie wysłany!