Rekopol » Listopadowe szkolenia dla Przedsiębiorców – WNIOSKI i podsumowanie

Aktualności

Listopadowe szkolenia dla Przedsiębiorców – WNIOSKI i podsumowanie

14 i 21 listopada odbyły się szkolenia dla Przedsiębiorców, organizowane przez Rekopol. Poza omówieniem zmian, które wprowadziła nowelizacja ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, rozmawialiśmy także o praktycznych aspektach współpracy pomiędzy Przedsiębiorcami, a Rekopolem. W wyniku rozmów okazało się, że wielu Przedsiębiorców ma nadal wątpliwości dotyczące  weryfikacji tego, co i kiedy powinni raportować do organizacji odzysku opakowań.

Prosimy pamiętać, że:

  • Za opakowania należy uznać wszystkie opakowania które zostały po raz pierwszy wprowadzone do obrotu za równo do sprzedaży – swoje produkty, jak i nieodpłatnie np.: opakowania materiałów marketingowych (standy, woblery).
  • Surowce, które są sprowadzane do produkcji w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy lub importu również podlegają obowiązkom  i informacje na temat poszczególnych opakowań należy przekazać do organizacji (opakowania jednostkowe- worki, transportowe- folia strecz czy palety, opakowania zbiorcze- kartony).
  • Zgodnie z podpisaną umową wszelkie niezbędne dane muszą Państwo nam przekazać do dnia 31 stycznia przesyłając zbiorczo informacje na temat wprowadzonych do obrotu opakowań w poprzednim roku (wyjątkiem  jest wprowadzenie do obrotu nowego materiału opakowaniowego wówczas termin to 7 stycznia).
  • W przypadku nieprzekazania wszelkich danych dotyczących opakowań, co do których Przedsiębiorca musi zrealizować obowiązek – Przedsiębiorca jest zobowiązany do wniesienia opłaty produktowej.

Przełom roku to doskonały czas na weryfikację poprawności klasyfikacji opakowań, którymi gospodarują Państwo w firmie. Jeśli mają Państwo problemy bądź wątpliwości oferujemy usługę PRZEGLĄDU PRZEDSIĘBIORSTWA, w ramach której nasz pracownik odwiedza Państwa firmę/zakład, by pomóc w prawidłowej klasyfikacji opakowań, podlegających obowiązkom. Kontakt: z.wroz@rekopol.pl.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i owocne dyskusje!

Następny cykl szkoleń prawdopodobnie już w lutym!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij

Bądź na bieżąco!

Wpisz adres e-mail i zapisz się do newslettera już teraz.
Wpisz lub popraw swój adres e-mail Zapisz Zgoda jest obowiązkowa
* Oświadczam, iż zapoznałam/-em się z klauzulą informacyjną w związku z przetwarzaniem danych osobowych (link do klauzuli informacyjnej)
Zgoda jest obowiązkowa
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie, w celu wysyłania newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych dotyczących działalności Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia, bez nich formularz nie zostanie wysłany!