Rekopol » EMAS

EMAS

Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA posiada wdrożony i certyfikowany zintegrowany system zarządzania i jest wpisany do rejestru EMAS pod numerem PL 2.14-005-53.

System EMAS jest standardem zarządzania środowiskowego opracowanym przez Komisję Europejską z myślą o przedsiębiorstwach i innych organizacjach. Umożliwia on ocenę, raportowanie i doskonalenie efektów środowiskowych. Zewnętrzny i niezależny charakter przejrzystego procesu weryfikacji i rejestracji jest gwarantem niezawodności i wiarygodności EMAS. Jest to instrument służący zrównoważonej polityce przedsiębiorstw, w celu osiągania najwyższych standardów w ochronie środowiska. Poniżej zamieszczamy drugie wydanie Deklaracji środowiskowej Rekopolu za rok 2015. Zgodnie z wymaganiami rozporządzenia EMAS deklaracja jest publicznie dostępna. Mamy nadzieję, że zawarte w niej dane dostarczą Państwu niezbędnych informacji o zakresie wpływu naszej działalności na środowisko, w tym poprzez podjęte inicjatywy i wyznaczone cele.

Deklaracja Środowiskowa za rok 2017

EMAS – (ang. Eco-Management and Audit Scheme) – system funkcjonujący w Unii Europejskiej, działający na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 w sprawie dobrowolnego udziału w organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS).

Wdrożenie i certyfikację Zintegrowanego Systemu Zarządzania w Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań SA wykonano w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność biznesu – nowe standardy realizacji obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

oznakowanie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij