Rekopol » EMAS

EMAS

Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA posiada wdrożony i certyfikowany zintegrowany system zarządzania i jest wpisany do rejestru EMAS pod numerem PL 2.14-005-53.

System EMAS jest standardem zarządzania środowiskowego opracowanym przez Komisję Europejską z myślą o przedsiębiorstwach i innych organizacjach. Umożliwia on ocenę, raportowanie i doskonalenie efektów środowiskowych. Zewnętrzny i niezależny charakter przejrzystego procesu weryfikacji i rejestracji jest gwarantem niezawodności i wiarygodności EMAS. Jest to instrument służący zrównoważonej polityce przedsiębiorstw, w celu osiągania najwyższych standardów w ochronie środowiska. Poniżej zamieszczamy drugie wydanie Deklaracji środowiskowej Rekopolu za rok 2015. Zgodnie z wymaganiami rozporządzenia EMAS deklaracja jest publicznie dostępna. Mamy nadzieję, że zawarte w niej dane dostarczą Państwu niezbędnych informacji o zakresie wpływu naszej działalności na środowisko, w tym poprzez podjęte inicjatywy i wyznaczone cele.

Deklaracja Środowiskowa za rok 2017

EMAS – (ang. Eco-Management and Audit Scheme) – system funkcjonujący w Unii Europejskiej, działający na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 w sprawie dobrowolnego udziału w organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS).

Wdrożenie i certyfikację Zintegrowanego Systemu Zarządzania w Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań SA wykonano w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność biznesu – nowe standardy realizacji obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

oznakowanie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij

Bądź na bieżąco!

Wpisz adres e-mail i zapisz się do newslettera już teraz.
Wpisz lub popraw swój adres e-mail Zapisz Zgoda jest obowiązkowa
* Oświadczam, iż zapoznałam/-em się z klauzulą informacyjną w związku z przetwarzaniem danych osobowych (link do klauzuli informacyjnej)
Zgoda jest obowiązkowa
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie, w celu wysyłania newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych dotyczących działalności Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia, bez nich formularz nie zostanie wysłany!