Oświadczenie Rekopol Organizacja Odzysku S.A.
W sprawie tymczasowej decyzji Prezesa UOKiK dotyczącej znaku towarowego "Zielony Punkt"
W związku z wydaniem przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji tymczasowej w postępowaniu antymonopolowym prowadzonym przeciwko naszej Spółce chcielibyśmy przedstawić nasze stanowisko w sprawie.
Naszym zdaniem Prezes UOKiK nie miał podstaw do wydania takiej decyzji przed zakończeniem analizy całego materiału dowodowego, dlatego też decyzja ta została przez nas zaskarżona do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Spółka Rekopol nie stosuje zarzucanych jej praktyk monopolistycznych. Postępowanie toczące się przed UOKiK już osiemnaście miesięcy (23 miesiące od złożenia wniosku przez naszego konkurenta) nie zostało zamknięte i stosowanie praktyk monopolistycznych nie zostało Spółce udowodnione.
W składanych w UOKiK wnioskach dowodowych spółka Rekopol dowodziła, iż zarzuty konkurencyjnej organizacji odzysku są bezzasadne. Na poparcie naszych twierdzeń przedstawialiśmy stosowne dowody. Stąd też z dużym zdziwieniem przyjęliśmy decyzję Prezesa UOKiK.
Podkreślić należy, że decyzja wydana przez Prezesa UOKiK nie kończy postępowania antymonopolowego i nie rozstrzyga o zasadności zarzutów stawianych przez konkurencję Rekopol.
Decyzja tymczasowa Prezesa UOKiK nie wpływa na funkcjonowanie Rekopol, ponieważ Rekopol nie stosuje zakazanych praktyk. Niestety jednak w prasie pojawiają się artykuły, które nie przedstawiają w sposób obiektywny sprawy.